Старий Новий рік - АкваМаркет
Каталог
Вода 19 л Вода 19 л
Вода і напої Вода і напої
Мінеральна вода Мінеральна вода
Кава Кава
Чай Чай
Соки, солодкі води, енергетики Соки, солодкі води, енергетики
Рослинне молоко Рослинне молоко
Молоко Молоко
Дім та офіс Дім та офіс
Канцтовари Канцтовари
Паперові вироби Паперові вироби
Одноразовий посуд Одноразовий посуд
Господарські товари, прибирання Господарські товари, прибирання
Кухонне приладдя Кухонне приладдя
Посуд, сервіровка Посуд, сервіровка
Аптечка Аптечка
Побутова хімія Побутова хімія
Засоби для прибирання Засоби для прибирання
Освіжувачі повітря Освіжувачі повітря
Для миття посуду Для миття посуду
Засоби для прання Засоби для прання
Гігієна Гігієна
Догляд за тілом Догляд за тілом
Продукти Продукти
Молочне, яйця Молочне, яйця
Бакалія, сіль, цукор Бакалія, сіль, цукор
Консервація, варення, мед Консервація, варення, мед
Соуси Соуси
Олія, оцет Олія, оцет
Приправи та спеції Приправи та спеції
Солодощі, снеки Солодощі, снеки
Для дітей Для дітей
Техніка та обладнання Техніка та
Обладнання

Старий Новий рік


Початок січня - особливий період, багатий на різноманітні свята. Після новорічного столу ми кличемо гостей на Різдво, потім несемо щедру кутю на свято Маланки і Василя, після святкуємо Хрещення. Цікаво, що в Україні склався звичай святкувати Новий рік двічі - за старим і новим стилем. Друга новорічна ніч чекає нас з 13 на 14 січня, але вона випадає на інше свято - день преподобної Меланії, який завершував календарний рік у наших предків.

Свято Маланки і Василя

13 січня стало незвичайною комбінацією свят, які носять різну назву: Старий Новий рік, Щедрий вечір, Василів вечір, день Маланки. Дійсно, на цю дату випадає відразу кілька свят, які збереглися ще з дохристиянських часів. Деякі в цей вечір шанують пам'ять Меланії Римлянської. Історія свята сягає корінням в кінець ІV - початок V століття від Різдва Христового. Будучи римлянкою зі знатної родини, вона першою повірила в Ісуса Христа. У 18 років, після смерті батьків, Меланія успадкувала величезні статки, але разом з чоловіком вибрала шлях служіння Господу. Розпродавши майно, вони дбали про вдів, бідняків і дітей-сиріт. Особливу увагу приділяла Маланія жіночим монастирям. Саме тому сьогодні Маланія - покровителька молодих дівчат і берегиня домашнього вогнища.

День Василя Великого - християнське свято, перший день Нового року. З давніх-давен прийнято, щоб у Василів день відбувався стародавній обряд посівання, коли селяни ходили по домівках, співали щедрівки з побажаннями благополуччя.

У сучасних традиціях ці свята об'єдналися, так і вийшов Щедрий вечір і свято Маланки та Василя. Як бачите, вже тут можна простежити традиції і розібратися, коли посівають, а коли щедрують. У Щедрий вечір щедрують дівчата, а вранці, в перший день Нового року, - посівають хлопчики. Вони відвідують родичів і хрещених, бажають їм здоров'я і благополуччя.

Інші традиції на Маланку:

  • У селах в цей день по домівках водять вбрану козу, розігруючи сценки. Обряд символізує вмираюче і воскресаюче божество, а також закликає добробут і багатий урожай.
  • Обов'язково влаштовується пишне гуляння, готується щедра кутя та інші ласощі.
  • Незаміжні дівчата в Щедрий вечір ворожать на долю і на судженого.

Що повинно бути на столі

Традиція посівати і щедрувати на Старий Новий рік збереглася до сих пір. Поки діти в карнавальних костюмах співають пісні з побажаннями здоров'я і благополуччя, батьки і члени родини збираються за пишним святковим столом. Головна страва Щедрого вечора - кутя. На Маланку готують щедру кутю, додаючи до зерна мед, мак, сухофрукти. Згідно з повір'ям, чим більше інгредієнтів в куті, тим багатшим буде сім'я в новому році. Крім цього на стіл готують вареники, пиріжки, холодець, млинці, домашні ковбаси.

Всесвітньо відомий "Щедрик"

Крім красивих український традицій і сакральності, це свято відоме у всьому світі завдяки вінницькому композитору Миколі Леонтовичу. Саме він на початку 20 ст. створив мелодію, з якої вже протягом століття асоціюється Різдво. Адже коли Щедрик потрапив за океан і на українській мові зазвучав в нью-йоркському Карнегі-Холі - публіка була в захваті. Уже в 1936 році був написаний англійський текст до «Щедрика», після чого українська мелодія стала відома в західному світі як «Carol of the Bells».

Давайте разом популяризувати українські досягнення, таланти і традиції, щоб наші діти пишалися історією своєї країни і любили її. Бажаємо Вам успіху і процвітання в Новому році і впевненості в завтрашньому дні. Вірте в чудеса і створюйте їх своїми руками.

Щедрик, щедрик, щедрівочка,

Прилетіла ластівочка,

Стала собі щебетати,

Господаря викликати:

«Вийди, вийди, господарю,

Подивися на кошару, -

Там овечки покотились,

А ягнички народились.

В тебе товар весь хороший,

Будеш мати мірку грошей,

Хоч не гроші, то полова,

В тебе жінка чорноброва.»

Щедрик, щедрик, щедрівочка,

Прилетіла ластівочка.